עבודה

גיל הנעורים הוא הזדמנות מצויינת בשבילכם להתחיל להתנסות בעבודות שונות. מצד אחד, זה מאפשר לכם להיות עצמאיים כלכלית, ומצד שני, אתם יכולים לצבור ניסיון ביחסי עובד-מעביד, התנהלות כלכלית נכונה והתנהלות מול גופים כמו הבנק וחברת האשראי.

איפה, איך, מי ושאר ירקות:
איפה: לפי החוק, בגיל 14 מותר לכם לעבוד רק בחופשות, כמו חופשת הקיץ. אבל אם אתם מעל גיל 15, אתם יכולים לעבוד במהלך כל ימות השנה, למשל במקומות כמו רשתות מזון מהיר, חברות סקרים טלפוניים, חנויות בגדים ובעצם בכל משרה שלא דורשת ניסיון מקדים ובהתאם לדרישות המעסיק.

איך:
איך ניגשים לריאיון עבודה?
דברים שכדאי לזכור מראש: זה בסדר שאין לכם ניסיון או רזומה מרשים להציג, כדי לעבוד במקדונלד'ס לא צריך להציג עבר מרשים של טיגון צ'יפס ואכילת המבורגרים. סביר להניח, שמעסיק - כל מעסיק, יחפש בשיחה אצלכם תכונות כמו ביטחון עצמי, אחריות, רצינות, מסירות ויחסי אנוש ברמה גבוהה. אז פחות צריך שתתעסקו בתוכן, אלא יותר בדרך ההצגה שלכם, בלבוש, בדיבור ובשפת הגוף.

איך מוצאים עבודה?
ידוע שבהרבה מקומות עבודה מציבים רף מסוים של גיל שבו הם מוכנים להעסיק אותך. לכן, מציאת עבודה בגילאים הנמוכים יותר, בעיקר 14-15, היא יותר מאתגרת. מומלץ להתחיל לחפש עבודה בעזרת קשרים או המלצות מחברים, כך תהיו בטוחים יותר שהמקום בו תעבדו הוא אמין, יתייחס אליכם בכבוד ויעניק לכם את כל הזכויות שאתם זכאים להן. אם אין אופציה כזו, אין אף חבר או מכר שיכול לקשר אתכם לאיזו משרה מעניינת, אפשר לעבור לשלב המאתגר יותר: חיפושים במודעות דרושים. בשלב הזה, צריך להיות ערניים מאד לכל דבר חשוד. כאשר אתם קוראים מודעה באינטרנט שימו לב שלא עובדים עליכם. בדקו אם המודעה מכילה את תנאי העבודה, כמו כמה משמרות בשבוע חובה להגיע, מהו השכר השעתי/היומי ומה העבודה כוללת. כל הפרטים הללו נמצאים? מעולה, עכשיו עשו חיפוש קצר על השם של החברה, בדקו שהיא קיימת, פועלת ואמינה. מומלץ בשלב זה לשתף את ההורים במשרה שמצאתם, רק לצורך בדיקה על ידי "מבוגר אחראי". אם עד לפה הכל תקין, התקשרו אל המעסיק, הציגו את עצמכם (לא יותר מדי, מספיק שם, גיל ועיר מגורים) ושאלו לגבי המשרה המבוקשת. כך תעשו רושם ראשוני טוב על המעסיק. אם יש לכם ניסיון קודם, זה הזמן לספר זאת! בקשו לקבל פרטים נוספים על העבודה, כמו מיקום מדויק ושעות, אם יש לכם שאלות נוספות תשאלו, קבעו מועד לריאיון, ויאללה- לעבודה!

איך אני מקבל את המשכורת?
בתור התחלה, כדאי לפתוח חשבון בנק כבר עכשיו. לידע כללי - ניתן לפתוח חשבון בנק כבר מגיל 14 ביחד עם ההורים שלכם, זה חשבון נוער עם תנאים מגבילים - אתם לא יכולים להיות במינוס או לקבל מסגרת אשראי (אלא באישור ההורים שלכם, או מעל גיל 16 אם תוכיחו שיש לכם משכורת קבועה), אתם לא יכולים להתנהל עם פנקסי צ'קים ואתם גם לא יכולים למשוך מעל 400 שקלים ביממה. אבל מצד שני, פתיחת חשבון צעיר במרבית הבנקים מאפשרת לכם לקבל פטור מעמלות עד גיל מסוים, אפשרות לחיסכון לצורך רישיון נהיגה ואפילו הנחות במקומות רלוונטיים לצעירים.
כל מעסיק בוחר בדרך הנוחה לו להעביר את המשכורת - אם מדובר בעבודה קבועה, השכר הוא חודשי ותקבלו אותו בשלושה תאריכים אפשריים: 1 בחודש, 10 בחודש או ה15 בחודש. ישנם מעסיקים שמעדיפים להפקיד את המשכורת בצ'ק - זה אומר שאחת לחודש תגיעו לסניף הבנק שלכם ושם תפקידו את הצ'ק באמצעות מעטפת הפקדה או הכספומט לשירות עצמי. הכסף עצמו יופיע בחשבון שלושה ימי עסקים לאחר ההפקדה.
לעומתם, ישנם מעסיקים שמעדיפים להפקיד את המשכורת בהעברה בנקאית - כדי לוודא שהמשכורת הועברה כדאי שביום קבלת המשכורת תיכנסו לפירוט חשבון הבנק שלכם (אפשר להוציא בסניף, להיכנס דרך אפליקציה או דרך האינטרנט) ותוודאו שהכסף באמת הופקד.
תלוש משכורת - אתם צפויים לקבל אחד בכל חודש, הוא זה שמסביר לכם את חישוב המשכורת של המעסיק. כדי לוודא שקיבלתם את כל השכר המגיע לכם, כדאי שתנהלו רישום לגבי שעות העבודה שלכם באותו החודש, אל תשכחו לחשב נסיעות למשמרת (תעריף תחבורה ציבורית מוזל בדרך כלל). כל עוד אתם מתחת לגיל 18, המעסיק הוא זה שצריך לשלם עליכם ביטוח לאומי ואתם גם פטורים ממע"מ. כדאי שתשמרו אותי לתקופת זמן של לפחות חצי שנה לאחר קבלתו.

חוקים לגבי העסקת בני נוער
מתוך האתר של משרד התעסוקה:

גיל העסקה
במהלך חופשת הקיץ אסור להעסיק בני נוער מתחת לגיל 14. נער שמלאו לו 14 וטרם מלאו לו 15 ניתן להעסיק רק בעבודות קלות שאין בהן כדי להזיק לבריאותו ולהתפתחותו. במהלך שנת הלימודים מותר להעסיק בני נוער מגיל 15 ומעלה, ובלבד שלא חל עליהם חוק לימוד חובה.
בעבודות מסוכנות מסוימות, אין להעסיק בני נוער גם אם מלאו להם 15 שנה ולא חל עליהם חוק לימד חובה.
לגבי העסקת בני נוער בהופעה ובפרסומת ישנם כללים מיוחדים, ובעניין זה דורשת העסקת נער מתחת לגיל 15 קבלת היתר מיוחד ממשרד הכלכלה, וחלים כללים מיוחדים לעניין תנאי העסקה ושעות ההעסקה.

פנקס עבודה
משרד הכלכלה נמצא בעיצומו של מהלך חקיקה לביטול פנקס העבודה לנוער ועד לסיום הליך החקיקה, אישור רפואי וצילום תעודת הזהות של הנער העובד או הוריו אצל המעסיק, יחשבו כחלופה לפנקס העבודה עבור מפקחי משרד הכלכלה. האישור הרפואי וצילום תעודת הזהות חייב להימצא במקום בו עובד הנער.
אישור רפואי מרופא כללי מהווה תנאי להעסקתו של נער. בעבודות מסוימות יש לקבל אישור מיוחד של רופא תעסוקתי כתנאי להעסקתו של נער.

שעות עבודה
מותר להעסיק בני נוער לכל היותר 8 שעות ביום, ולא יותר מ- 40 שעות בשבוע בסך הכל.
צעירים בני 16 ומעלה, מותר להעסיקם עד 9 שעות ביום ובלבד ששבוע העבודה לא יעלה על 40 שעות שבועיות. כלל זה לא יחול על בני נוער עובדים, אשר לגביהם נקבעו הוראות עם תנאים עדיפים, בהסכמים קיבוציים, וכן על עובדים בעלי מגבלות פיזיות, נפשיות או שכליות, המועסקים במפעלים מוגנים (מפעלים אשר אוצר המדינה משתתף באחזקתם).
העבדה בשעות נוספות אסורה.
אין להעסיק בני נוער במנוחה השבועית. (ליהודי יום המנוחה השבועי הינו יום שבת. בן דת אחרת יכול לבחור בין הימים שישי, שבת וראשון). איסור זה הוא מוחלט ואין אפשרות לקבל היתר להעסקת בני נוער במנוחה השבועית.

הפסקות
לאחר 6 שעות עבודה חובה לתת לבני הנוער העובדים הפסקה של 45 דקות למנוחה ולסעודה, מתוכן לפחות חצי שעה רצופה. ההפסקה היא בדרך כלל על חשבון בני הנוער ומותר למעסיק להוריד לכם את הזמן הזה מהשכר. חשוב לסכם מראש (ועדיף בכתב) עם המעסיק את עניין ההפסקה כדי למנוע מחלוקת.

עבודת לילה
החוק קובע כי בין השעות 20.00 בערב ל- 08.00 בבוקר אין להעסיק בני נוער שגילם מתחת ל- 16.
בין השעות 22.00 בערב ל- 06.00 בבוקר, אין להעסיק בני נוער שגילם הוא 16 עד 18, אלא לפי היתר בהתקיים נסיבות מיוחדות, וגם זאת לא יאוחר מהשעה 23.00.
בבקשות לקבלת היתרים לעבודות לילה יש לפנות לטל': 03-7347440 במשרד הכלכלה.

רישום שעות העבודה
חובה על מעביד לערוך רישום מדויק של שעות העבודה של בני הנוער, ואם רישום זה נעשה באמצעי שאינו מכאני או אלקטרוני (שעון) יש לאשר את רישום שעות העבודה בסיומו של כל יום עבודה בחתימה של הנער והמעביד. מומלץ לעודד את בני הנוער לערוך רישום של הימים והשעות בהם הם עובדים, בנפרד, אצלם. בני נוער: אל תסמכו רק על המעסיק בעניין הזה. קנו מחברת קטנה ורשמו בה בכל יום עבודה את התאריך, את שעת ההתחלה, את שעת הסיום וכמה זמן הפסקה קיבלתם. אם המעסיק שלכם הוא אדם הוגן הוא ישמח בסוף כל יום עבודה לחתום לכם ולאשר יחד אתכם את הרישום שלכם.

שכר המינימום לבני נוער עובדים
גם אם בני הנוער מוכנים לעבוד תמורת שכר נמוך יותר, זהו הסכום המינימלי אותו חובה על המעסיק לשלם לבן נוער שעובד משרה מלאה (עד 40 שעות שבועיות, ולא יותר מ- 173 שעות בחודש). שכר המינימום לעובד במשרה חלקית יחושב יחסית לחלקיות המשרה.

נסיעות לעבודה
בנוסף למשכורת צריכים להחזיר לבני הנוער את הוצאות הנסיעה ממקום מגוריהם אל מקום העבודה ובחזרה, ואולם סכום ההוצאות שיוחזרו לא יעלה על 25.20 ₪ ליום עבודה. המעסיק מחויב להחזיר רק את הסכום המינימלי הדרוש לבני הנוער כדי להגיע לעבודה. על המעסיק להקפיד ולוודא כי לבני הנוער יש אמצעים לחזור בשלום לביתם!

לא קיים דבר שנקרא "תקופת התלמדות" או "תקופת ניסיון"
כל תקופת העסקתו של הנער, מחייבת תשלום שכר בעד העבודה, לרבות תקופת "התלמדות" או תקופת "ניסיון". יש לשלם שכר עבור כל שעת עבודה החל מן השעה הראשונה.

יש לשלם עבור ימי הכנה וישיבות עבודה
ימי הכנה וישיבות עבודה הם חלק בלתי נפרד מהעבודה, על כל שעה של "יום הכנה" או "השתלמות" או "ישיבת עבודה" צריך לשלם. לרבות השתלמויות לקראת קייטנות.

אסור להוריד לכם מיסים - אם אתם מתחת לגיל 18 דעו כי אסור להוריד לכם מהשכר מס "ביטוח לאומי". זוהי חובת המעסיק לשלם עליכם לביטוח הלאומי. בנוסף - אם אתם מרוויחים פחות מ- 3900 ₪ בחודש אסור להוריד לכם מהשכר תשלום ל"מס הכנסה".

מס בריאות - נער אינו משלם מס בריאות אם הכנסתו היא פחות מ- 1903 ₪ בחודש. נער שמרוויח יותר ישלם 3.1% מהשכר מס בריאות.

קנסות ועונשים
אין להטיל על בני הנוער העובדים קנסות או עונשים, כל ניכוי מהשכר, בגין "קנסות" "נזקים" וכיוצא באלה אסור, כל עוד לא הותר על-פי החוק (גם אם שברתם בטעות צלחת או כוס…)

חוק הודעה לעובד
חוק הודעה לעובד מטרתו להבהיר לעובד את מסגרת העבודה ואת הזכויות והחובות שלו. חובה למסור לכל נער ונערה הבאים לעבוד למשך 30 ימים לפחות טופס שקבוע בתקנות שבו מפורט בין היתר: זהות המעביד והעובד, תאריך תחילת העבודה ומשך תקופת העבודה, עיקרי התפקיד של העובד, פרטי שמו ותפקידו של הממונה הישיר על העובד, גובה השכר לשעה של העובד, אורכו של יום העבודה ושל שבוע העבודה וכן פרטים נוספים שלדעתכם יוכלו לסייע לכם ולעובד לדעת טוב יותר מה מצופה ממנו במהלך תקופת עבודתו.

רוצים להיות הראשונים שמגיבים?

רוצים לשאול, להגיב או להוסיף משהו?