גילי סגל עזבה תיכון מעולה. לומדת לבגרויות, עובדת ולומדת איפור

אני גילי, בת 18, מסיימת בגרויות אחרונות, כמו כולם בתקופה הלחוצה ביותר בתיכון. רק שאני לא לומדת בתיכון...
ביום הראשון לכיתה י"א אחרי חופש קצר מידי חזרתי הביתה ואמרתי להורים שלי שאני לא ממשיכה ללמוד בבית הספר. מספר חודשים של שכנועים, דיכאון, בקרים של ריבים.. ותוספת מפתיעה של מחלת הנשיקה.. בעקבות המחלה לא הלכתי לבית הספר תקופה וכשהרגשתי שהתקופה קרבה לסיומה- ידעתי שאין סיכוי שרגלי דורכת שוב בבית הספר בתור תלמידה.
למדתי בבית ספר טוב, אני גם עכשיו חושבת שאם אנשים כן רוצים ללמוד בבית ספר, אז הכפר הירוק היא בחירה מעולה.
אבל היו לי הרבה בעיות, דבר ראשון עם הגבלת החופש שלי בתוך מסגרת, מאוד רציתי ללמוד איפור באותה התקופה. זה היה החלום, אבל כשאני בבית ספר, מאיפה אני אמצא עכשיו כסף לקורס איפור? את הכסף מהבת מצווה כבר הוצאתי.
שנית- שעות. אולי יש אנשים שמצליחים להתרכז בשעה 7 בבוקר. אבל אני לא אחת מהם. ואני גם לא מהאנשים שיכולים לשבת במשך 45 דקות בכיסא. בעצם, מי כן?

אז עזבתי את בית הספר לשלום בלחיצת יד ידידותית, ויצאתי לי לדרכי הלא ידועה.
כמו שתכננתי עבדתי כמה חודשים בבית קפה, עשיתי קורס איפור ותוך כדי כל זה למדתי לבגרויות שלי. הרבה אומרים לי שצריך המון משמעת עצמית כדי להסתדר בלי מסגרת. אבל אני חושבת אחרת. ללא ספק שההורים שלי הם חלק מאוד חשוב בהחלטה הזו שתומכים בי גם בהחלטה וגם בהמשך הדרך, אם זה עם שיעורים פרטיים ואם זה עם להזכיר לי שאני צריכה ללמוד כשאני עושה מיליון ואחת דברים אחרים.
אז מה אני עושה מבחינה חברתית? מעולם לא הייתי בנאדם שמסתדר בחבורות גדולות. וגם אם הייתי נכנסת לאיזה חבורה לא הייתי מחזיקה בה יותר מכמה חודשים. אז יש לי את החברה הכי טובה שלי מהתיכון. חבר טוב משם ועוד כמה ידידים וידידות שאספתי במהלך חיי שלפעמים אני נזכרת בהם או שהם נזכרים בי ואנחנו מבלים ערב בנעימים.. ואני מכירה כל הזמן אנשים חדשים, אם זה בעבודה בבית קפה או באיפור או בהופעה..
אני יודעת שלא כולם מודעים לאפשרות לעזוב את בית הספר. או לפעמים זה נראה מפחיד. ואני לא חושבת שכולם צריכים לעזוב. אבל אנשים שמרגישים שזו לא הדרך שלהם, צריכים לדעת שיש גם דרך אחרת.
זה יכול להיות קשה אבל לדעתי זה שווה את זה.
אני לא מתחרטת אפילו לרגע על ההחלטה לעזוב את בית הספר. זו הבחירה הכי חכמה וטובה שעשיתי בשבילי.

רוצים להיות הראשונים שמגיבים?

רוצים לשאול, להגיב או להוסיף משהו?